Patirtys ir idėjos

Svajones verčiame pasiekimaisĮ(si)galinimo metodika Metaforinės-klausimų kortelės

Metaforinės klausimų kortelės. Susipažinkite!  

Metaforinės klausimų kortelės metodika sukurta remiantis Motyvacinio interviu metodu, Sistemine teorija ir Supervizijos praktika.

Būna taip, kad sulaukę kliento atsakymo, manome, kad ne tokio tikėjomės arba jog jis niekur neveda ir nusprendžiame, kad klientas yra nemotyvuotas.
Pasaulyje nėra nei vieno gyvo nemotyvuoto žmogaus. Skamba netikėtai? Tai tikrai tiesa. Nėra nei vieno nemotyvuoto kliento ir nei vieno netinkamo atsakymo. Jeigu žmogus neturėtų jokio motyvacinio taško ar vidinio variklio, jis tiesiog jau būtų miręs. Net tada, kai atrodo, kad žmogus "nieko nedaro", jį kažkas motyvuoja nieko nedaryti. Reiškia, "nieko nedarymas" tuo metu tam tikra prasme yra naudingas.
Nei vienas atsakymas nėra netinkamas, nes už kiekvieno atsakymo slypi priežastis. Bijai pokyčių? Ką tai slepia? Baimę, nepasitikėjimą savimi, nusivylimą, ankstesnę patirtį? Esi gynybiškas? Tada papasakok, ką ar nuo ko saugai(si).
Metaforinės klausimų kortelės yra metodas, galintis padėti pamatyti situacijas ir žmones platesniame kontekste bei išeiti iš išankstinių nuostatų apie klientus ir save bei pradėti dirbti su susidomėjimu.
Tiems, kurie nori atrasti motyvacinius taškus, geriau pažinti situaciją, kurioje esate bei save, pamatyti alternatyvas, kurių nepastebėjote, atrasti savo stiprybes ir iššūkius, mokytis juos abu panaudoti sau tinkama linkme, suplanuoti pirmuosius žingsnius kaip pajudėti iš taško ir t.t.

Į(si)galinimo metodikos aprašymas
Į(si)galinimo metodika Metaforinės klausimų kortelės.pdf (571.17KB)
Į(si)galinimo metodikos aprašymas
Į(si)galinimo metodika Metaforinės klausimų kortelės.pdf (571.17KB)

Pristatymas video                         
https://youtu.be/t62mGUPkZ-4 


Methaphorical-Question cards description
Methaphorical-question cards description.pdf (567.48KB)
Methaphorical-Question cards description
Methaphorical-question cards description.pdf (567.48KB)

Įsigyti Metaforines klausimų korteles galite parašę mums el. paštu patirtysiridejos@gmail.com
Gausite automatinį atsakymą su informacija.
Kortelių kaina be mokymų 35 eur, su mokymais 65 eur. Mokymų datos skelbiamos www.patirtysiridejos.lt bei Facebook profilyje. Įsigiję korteles be mokymų, gausite                                                                                             trumpą aprašymą pdf formatu (pagrindines gaires).


Metodinė-praktinė priemonė "Streso valdymas"

Pristatome Metodinę-praktinę priemonę "Streso valdymas", (2018 m. Nomeda Černevičiūtė, Audronė Kerpaitė) skirtą specialistams, dirbantiems socialinį darbą (nors neabejojame, kad pritaikys ir kitų padidintos profesinės rizikos sričių specialistai), kurią pagal nuo 2014 m. vedamus akredituotus mokymus "Streso valdymas" parengėme kartu su kolege psichologe-geštalto psichoterapeute Audrone Kerpaite. Leidinį recenzavo prof. dr. Aidas Perminas ir dr. Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė. Atsisiųskite Metodinę-praktinę priemonę "Streso valdymas".

Nomeda Černevičiūtė, Audronė Kerpaitė "Streso valdymas", 2018 m.

Už pagalbą ir palaikymą dėkojame SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centrui.Nemokama PDF knyga "10 socialinio darbo istorijų"

PDF knyga "10 socialinio darbo istorijų". Kaip dažnai savo aplinkoje Jūs sulaukiate klausimo: "Koks yra tavo darbas?" Mano vardas Nomeda. Aš esu socialinė darbuotoja. Mano draugai, veiklos partneriai, pažįstami ir nepažįstami žmonės dažnai man užduoda šį klausimą. Apie savo profesiją galėčiau pasakoti ilgai, netgi per ilgai, kad kas nors išties klausytųsi. Todėl nusprendžiau apie tai parašyti knygą. Mąstant apie savo profesiją ir darbe patiriamus išgyvenimus, Jums tikriausiai kyla klausimas: ar tai kam nors rūpi? Taip, Jūsų patirtys yra neįkainojamos, nes tik Jūs žinote koks iš tiesų yra šis darbas. Kviečiu socialinius darbuotojus ir jų padėjėjus prisijungti prie MB "Patirtys ir idėjos" inicijuojamo projekto "Socialinio darbuotojo diena" ir papasakoti savo profesines patirtis - ne vadovėlines profesines istorijas, kurios taps mano knygos dalimi, o Jūs - mano knygos herojais. Jūsų istorijos - tai istorijos, kurias turi perskaityti visi, kad pažintų tikrąjį mūsų profesijos lauką. Mano dovana Jums - nemokama PDF knyga "10 socialinio darbo istorijų", kuri, tikiuosi, įkvėps ir Jus papasakoti apie savo profesinę patirtį, o apie šią profesiją girdėjusiems tik iš žiniasklaidos - ją pažinti.  Atsisiųskite "10 socialinio darbo istorijų".

Nomeda Černevičiūtė "10 socialinio darbo istorijų", 2019 m.Nuorodos į straipsnius internete

"Nors dauguma netikėjo, kad pragyvens iš mokymų, įkūrė mokymų centrą"

"Socialinės darbuotojos kasdienybė: smurtas, įžeidinėjimai ir grasinimai"

"Dalijimasis gerumu padeda vaduotis iš atskirties

"Mano profesija"

"Renkuosi socialinį darbą"

"Gerbiami žiūrovai, neplakite liežuviais mano kolegų specialistų"


Mūsų klientų atsiliepimai