Patirtys ir idėjos

Svajones verčiame pasiekimais

Sveiki!

Labai džiaugiuosi, kad užsukote į mano namus!

Esu Nomeda Černevičiūtė Jerochova - supervizorė, socialinio darbo praktikė ir metodininkė, sertifikuota Veidotyros specialistė, patyriminių mokymų lektorė, nuo 2009 m. dirbu su grupėmis, šeimomis ir vaikais, patiriančiais socialinę riziką bei individualiais klientais. Esu baigusi Profesionalios supervizijos studijas Vytauto Didžiojo universitete. Studijuodama Vytauto Didžiojo universitete ir Loyola University (Čikagoje) įgijau socialinio darbo srities bakalauro (2010 m.) ir magistro (2012 m.) laipsnius, 2017 m. baigiau Veidotyros profesionalų studijas pas Armandą Kažerską, gerai žinomą tarptautinį šios srities profesionalą, ir įgijau Veidotyros specialisto sertifikatą, 2022 m. baigiau Profesionalios supervizijos studijas. Esu metodinio centro "Patirtys ir idėjos" įkūrėja. Kartu su psichologais/psichoterapeutais, kineziterapeutais, kaniterapeutais ir kitų sričių specialistais vedu supervizijasintervizijas, grupes ir mokymus socialiniams darbuotojams, individualios priežiūros darbuotojams ir kitų sričių specialistams, taip pat konsultuoju individualiai pagal Veido analizės metodą, teikiu privačias socialinio darbuotojo konsultacijas. Plačiau apie tai galite paskaityti kituose skyriuose.

Esu atestuota vyr. socialinio darbuotojo kategorijai. Savo profesinę patirtį rinkau dirbdama su vaikais, elgesio sunkumų patiriančiais paaugliais, riziką patiriančiomis šeimomis ir pagyvenusiais asmenimis, taip pat konsultuodama pagal Veidotyros metodą individualius klientus. Darbas su žmonėmis yra mano aistra, todėl nuolat tobulinu kvalifikaciją, ieškodama kuo įvairesnių būdų padėti žmonėms rasti vidinės motyvacijos bei išgryninti gyvenimo tikslus, atrasti savo stiprybes ir galimybes, taip pat nugalėti įvairias gyvenimiškas kliūtis ir geriau pažinti save. Esu metodinio-praktinio leidinio "Streso valdymas" autorė, kurį galite atsisiųsti nemokamai PDF formatu bei Metaforinių-klausimų kortelių autorė. Savo darbe jungiu be galo plačias socialinių mokslų žinias, Sisteminės teorijos, Veidotyros, Naratyvinės terapijos, Socialinės panoramos, Motyvacinio interviu, Filmų terapijos ir kitus metodus, kurių sertifikatus esu įgijusi. Be viso to, labai vertinu kasdienę gyvenimišką žmonių patirtį, nes kas gi kitas, jei ne patirtis padaro mus tokius, kokie šiandien esame - savimi. Visada sakau: mokslas turi dirbti žmonėms, teorija turi eiti koja kojon su praktika, o jei kuo nors abejoji, nebijok to išbandyti ir patirti. 


Kaip aš (ne)dirbu?

Gyvenime vadovaujuosi nuostata, kad tik pats žmogus gali geriausiai nuspręsti kas jam naudinga ir tinka, todėl mano tikslas nėra tiesiog pasakyti atsakymus į visus galimus klausimus ar nurodyti situacijų sprendimus, nes tai būtų ne Jūsų sprendimai, o Jums nurodytas lengviausias, bet nebūtinai teisingas ir Jums priimtinas kelias - tiesiog vienas iš galimų kelių. Mano tikslas - padėti Jums rasti jūsų pačių motyvaciją, ją stiprinti, tuo pačiu pradėti vis labiau pasitikėti savimi ir tuo, ką darote. Taip pat pažinti savo stiprybes ir silpnybes, suprasti ko gyvenime iš tiesų norite siekti ir pagal tai padėti pasirinkti kelią, kuriuo eidami jausitės gerai. Juk ne visada svarbu nueiti greičiau už kitus, svarbiau - nueiti ten, kur norėtųsi pasilikti. Savo darbe nesivadovauju vien griežtomis teorijų ribomis, tikiu, kad metodas nėra tiesiog formulė, bet įrankis naujiems keliams atrasti. Juk mes visi ir kiekviena mūsų situacija yra vis kitokia. Nebijokime pažvelgti plačiau - kartais prieš atrandant kelią tenka ir paklaidžioti. Tad klaidžiokime ir atraskime kartu, neskubėdami ir nereikalaudami.

Mano tikslas - efektyvi ir į situaciją orientuota koncentruota pagalba, kad žmogus greitai surastų esmines priežastis ir su jomis dirbdamas, galėtų keisti tas gyvenimo sritis, kurios jam tuo metu labiausiai neduoda ramybės. Jūs negausite jokių moralizuojančių pamokymų ar primygtinių siūlymų elgtis tik vienu būdu. Pokyčiai turi įvykti jums priimtinu tempu. Mano tikslas - taip pat ir tikri Jūsų jausmai, emocijos, patiriamas atradimo džiaugsmas, naujos patirtys ir įkvepiančios idėjos. Todėl visada džiaugiuosi galėdama būti su Jumis ir kartu viską patirti.

Visai neatsitiktinai pavadinau tai savo namais. Tai yra veikla, kurioje jaučiuosi kaip namuose. Mano didžiausias palinkėjimas būtų visiems rasti tai, kas leistų jaustis gerai. Jaustis lyg namuose, nesvarbu kas tai bebūtų: veikla, žmonės, vidinė ramybė ar pasitikėjimas savimi. Taip pat norėčiau palinkėti, kad neliktumėte vieni, ypač, kai sunku. Todėl nuo šiol bus taip: šių namų durys jums visada atidarytos.

Šioje veikloje esu jau dešimt metų. Mano sritis yra be galo plati ir įvairiapusė, tačiau nesu psichoterapeutė ir psichoterapinių konsultacijų neteikiu - dirbu tik savo lauke, kurį man suteikia turimas išsilavinimas - Veidotyros, mokymų specialistams ir konsultavimo savo kompetencijos ribose, todėl esant poreikiui, galėsiu rekomenduoti Jums kitus puikius savo srities specialistus, kurie padės rasti atsakymus.


O kas dar?

Kai manęs klausia ką veikiu, kai nekonsultuoju, galiu atsakyti: mėgstu skaityti (mano biblioteka jums irgi atvira), piešti, vaikščioti gatvėmis, gerti kavą, rašyti, gaminti kosmetiką, žvakes, megzti, bendrauti, vėl gerti kavą, sportuoti... Ne viską spėjau išvardinti, bet jūs paklauskit, kai mane sutiksit.